top of page

PlayPals 

Anadili İngilizce olan oyun abla ve abilerden online eğlenceli dil pratiği!

Screen Shot 2020-05-24 at 17.16.24.png
Screen Shot 2020-05-24 at 17.16.48.png

(scroll down for English below) 

PlayPals Hakkında

2018’de Sevil Delin (yarı Amerikalı, yarı Türk, Oxford Üniversitesi mezunu, seyahat yazarı ve çift dilli iki çocuk annesi) tarafından kurulan PlayPals çocukların oyun oynayarak İngilizcelerini pekiştirip geliştirmelerine yardımcı olur. Bunun için okuma kitapları, oyunlar, şarkılar ve ödev yardımı gibi yaşça uygun aktivitelere başvuruyoruz. Oyun arkadaşlarımız anadili İngilizce olan, üniversite mezunu, çocuk bakımı konusunda deneyimli kişilerden oluşuyor. Oyun arkadaşları ailenizin ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı bir araştırmadan geçirilip özenle seçilirler. Pek çok oyun arkadaşı kardeş firmamız Momcierge için bebek bakıcısı olarak da çalışmaktadır. 

Oyun Arkadaşı Seansları

Çocukların İngilizcelerini kendi evlerinde pekiştirmelerine iki yıldır yardımcı olan PlayPals artık ONLINE. 5-15 yaş arası başlangıç, orta ve ileri seviye İngilizce konuşan çocuklara bire bir online oyun saatleri sunuyoruz. Seanslar önceden Zoom ve benzeri platformlarda ayarlanıyorlar. Seanslar 30 dakika ya da 1 saat uzunluğundalar.  

Fiyatlar ve Koşullar

PlayPals Talep Formunu istemek, tüm koşulları ve fiyatlandırmaları görmek için bize ya email ya da tercihen WhatsApp mesajı atın. 

Oyun Arkadaşlarımızdan Biri Olan Nicole ile Tanışın!

“Merhaba! Benim adım Nicole. Yedi yıldır İstanbul’da yaşayan bir Amerikalı gencim. Yaklaşık iki senedir PlayPals ile çalışıyorum. Bu gerçekten çok keyif aldığım bir şey – birlikte çalıştığımz çocukların kat ettikleri yolu görmek inanılmaz bir deneyim! Bugünkü koşullar altında çocuklarla Zoom üstünden çalışmaya devam edebilmek de harika. Çocuklar haftalık online aktivite saatlerimizi iple çekiyor gibi duruyorlar!“ Nicole K, İstanbul

Olabilecek en iyi referans mutlu bir ebeveyndir:

“PlayPals çalışan bir Anne olaran benim için bulunmaz bir kaynak oldu. Çocuğum yepyeni, eğlenceli ve öğretici fikirlerle kapımızı çalan oyun arkadaşlarını tanımaktan çok keyif aldı. Eve gelip yeni bir projeye başlaması, oyun arkadaşının ona getirdiği bir kitaptan hikâye dinlemesi ya da öğrendikleri yeni bir cümleyi aklına kaydetmesi onun için muhteşem bir yatırım. PlayPals Türkçe-İngilicez evimizin tamamlayıcı bir unsuru haline geldi. Firmanın sahibi Sevil daima en doğru soruları sorarak ailemizin kendi ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdi. Ona telefonla ya da mesaj atarak ulaşmak daima mümkün. Çalışan anne-babalara ya da çocuk bakımında destek görmek isteyen ailelere PlayPals’i canı yürekten öneririm.” – Gül T.  – İstanbul

"PlayPals servisini oğlum ile oynaması için anadili İngilizce olan bir oyun ablası bulmak için kullandım ve çok memnun kaldım.  PlayPals çok uygun bir aday önerdi ve ilk gördüğümüz kişi ile hemen devam etme kararı aldık.  Oyun ablası söz verildiği gibi anadili İngilizce olan biriydi ve tüm seanslarına zamanında geldi, oğlumla çok iyi vakit geçirdi. Hem PlayPals hizmeti hem de oyun ablasından çok memnun kaldık. Sevil Hanım ayrıca hiç hizmet almadığım başka zamanlarda da sorularımı cevapladı, yardımcı oldu. Adı gibi tam concierge hizmeti, hep yardıma hazır." Kıvılcım Kıran Gen, Istanbul

Telefon hatlarımız Pazartesiden, Cumaya 10.00-18.00 arasında açıktır. Bunun haricindeki zamanlarda lütfen bize 'chat'ten bir mesaj atın (telefon ekranında '...' tuşuna basınız); size olabilecek en kısa zamanda geri dönüşte bulunulacaktır.

Kids can practice their English online with our native speaker PlayPals!

About PlayPals

Established in 2018 by Sevil Delin (a half-American, half-Turkish Oxford graduate, travel writer and mom of two bilingual boys) PlayPals helps kids practice and develop their English at home through play. We use age-appropriate activities such as reading books, games, songs and homework help. We only work with native English speakers from the US or UK, who are all university graduates and have extensive experience in childcare. Playpals are all carefully selected to meet your family's needs and have passed background checks. Many PlayPals also work as hotel babysitters for our sister company, Momcierge.

PlayPal Sessions

After 2 years of helping children develop their English at home, PlayPals is now available ONLINE. We provide one-to-one playtimes online for children aged 5-15, for beginners to advanced speakers. Sessions are set up in advance on Zoom or other platforms. They are 30 minutes or 1 hour long.

Prices and Conditions

Send us an email or preferably WhatsApp for a PlayPals Request Form, for all terms, prices and conditions.

Meet Nicole, one of our PlayPals!

Hey there! My name is Nicole. I’m an American who has been living in Istanbul for seven years. I’ve been working with PlayPals for about two years now. It’s something that I have thoroughly enjoyed – there is something so amazing about seeing the progress of the kids I work with! Now with the current situation, it has been so great to be able to continue to work with the kids through Zoom. The kids seem to really look forward to our weekly online activity time!

The best reference is a happy parent:

'PlayPals has been a wonderful resource for me as a working mom. My kid has truly enjoyed getting to know her PlayPals who have all come in with different ideas of fun and learning. Coming home to a new craft project or hearing a story from a book the PlayPal brought, or catching a new phrase they learned has made this a superb investment. The PlayPals have been an important part of rounding out our Turkish-English household. The bookkeeping has been very trustworthy and transparent. The owner Sevil has asked the right questions and has been able to tailor to the specific needs of our household. She’s always a call or message away. I highly recommend to working parents or families looking to supplement childcare.' Gül T., Istanbul

What is Momcierge?

Momcierge is the world’s first family travel concierge service, established in Istanbul in 2013 by Sevil Delin. It is the #1 trusted English-language hotel babysitting service, partnering with over 50 five-star hotels in Istanbul, from the Four Seasons to the St Regis. It is recommended by The Guardian, The Telegraph, Monocle, Louis Vuitton Istanbul City Guide, and Fodor's, among others.

Our phone line is open Monday to Friday, 10:00-18:00. Or, send a chat message in the box or a WhatsApp and we will respond to you ASAP.

bottom of page